فهرست محصولات صفحه اصلی
منوی اصلی
مستند قبر گمشده مسیح

مستندی بسیار زیبا درباره "قبر گمشده عیسی مسیح"

ساخته کانال دیسکوری آمریکا

برنده جایزه اسکار

این مستند به کارگردانی شخصی است که فیلم تایتانیک معروف را ساخته

در کانال دیسکوری آمریکا و به تعقیب آن، ویژن تی وی کانادا فیلم مستند "آرامگاه گمشدهء عیسی" را پخش نمودند. این فیلم توسط سیمچا جاکوینسی( Simcha Jacobovici) و جمز کامرون (James Cameron)، برنده جایزه اسکار و کارگردان فلیم معروف تایتانیک، کارگردانی و تولید شده است. "آرامگاه گمشدهء عیسی" فیلمی است که در آن گروهی از باستان شناسان، تاریخدانان، آمار شناسان و متخصصان دی ان ای(DNA) روی تابوت های پیدا شده در گورستان محله تلپیوت ،واقع در اسرییل و متعلق به قرن اول میلادی، تحقیقات می کنند.

کارگردانان این فیلم به سراغ صندوقها و استخوان پیکرهای می روند که دو نیم دهه پیش، در سال 1980 میلادی، درغاری واقع در تلپیوت، اروشلیم کشف و بی هیچ سرو وصدایی از چشم رسانه ها دور مانده است. بروی تابوتهای این قبرستان خانوادگی نامهای حک شده است که شباهت زیاد به نامهای خانواده حضرت عیسی دارد. به ادعای این فیلم در گورستان مذکور تابوتهای عیسی( فرزند یوسف، به ادعای فیلم)، مریم(مادر حضرت عیسی)، مریم مجدلیه(همسرحضرت عیسی، به ادعای فیلم) ، یهودا (پسر حضرت عیسی، به ادعای فیلم) و متی( برادر حضرت عیسی، به ادعای فیلم) دفن شده اند.

فیلم مستند "آرامگاه گمشده عیسی" حتا قبل از آنکه پخش شود مورد اعتراض و مخالفت افراد زیادی، و از جمله باستانشناس اسراییلی که خود آنرا کشف نموده است، و اقع گردید. بهر حال، تایید و تردید این ادعا ،در حالی که مخالفان و موافقان آنرا گروه های تحقیقاتی با بار سنگینی از آگاهی و دانش تشکیل میدهند، کاری آسانی نیست. ولی آنچه مسلم است تهیه و پخش این فیلم دکترین مسیحیت مبنی بر الوهیت و سعود جسمانی و روحانی حضرت عیسی بر آسمان را شدید زیر سوال برده است.

در حالیکه مسحیان به همسر داشتن و پسر داشتن حضرت عیسی معتقد نیستند این فیلم حتا موضوع تولد معجزه آسای حضرت عیسی را نیز، به طور ضمنی، ردنموده است. آنگونه کار گردان این فیلم گفته است،" ما کارخانگی خودرا انجام داده ایم و حالا زمان آن است تا دیگران به شکل جدی و پیوسته به این موضوع بپردازند."، " آرامگاه گمشده عیسی" بحث جدی و مهمی را در غرب و جهان مسحیت دامن زده است که به این زودی ها پایان نخواهد یافت. به باور اغلب این فیلم حمله شدید و شک برانگیزی بر مبانی و اساسات مسحیت تلقی می شود که منجر بر ناباوری و مذهب گریزی جمعی بزرگی خواهد شد.

بهرحال تایید، تردید و فرجام پخش این فیلم را برای خود غربی ها میگذاریم. هدف از نگارش این نوشتار کوتاه اشاره به صبر مدنی و ایمانداری خردمندانه غرب است. بدون شک"آرامگاه گمشده عیسی" جدی ترین چالش علمی تاریخ  پیش پای مسحیت است که قلب مومنان زیادی را مجروح نموده است. اما ایمانداری صبورانه و متمدنانه مومنان غرب سبب شده است تا مذهبی ترین شهرهای آن شاهد تظاهرات خشونت آمیز نباشند، و پرچم هیچ کشوری به آتش کشیده نشود، و هیچ متکلم مسیحی فتوای قتل جیمز کامرون را صادر نکند.

قيمت : ۴۵۰۰ تومان
تعداد : 1 CD
 
محصولات مشابه

افکتهای صوتی شرکت BBC

مجموعه افکت های صوتی بی بی سی - نسخه حاوی 60 بخش جلوه های صوتی - برترین نسخه منتشر شده از بی بی سی.
قيمت : ۹۵۰۰ تومان
|
تعداد : 5 DVD
   

مستند بزرگترین کشتی جهان

هرکس چنین کشتی ای میسازد، خود باید همراه آن مسافرتی هم برود. زیرا مرحله ساخت، خالی از لطف و تفریح است!!
قيمت : ۵۵۰۰ تومان
|
تعداد : 1 DVD
   

مستند تاریخ شکل گیری آمریکا

نظام حکومتی ایالت متحده آمریکا در چارچوب قانون اساسی و بر اساس سیستم جمهوری فدرال بنیان نهاده شده است.
قيمت : ۵۵۰۰ تومان
|
تعداد : 1 DVD
   

پک استثنایی ماشین بازها

این مجموعه فوق العاده مخصوص اونایی هست که عاشق ماشینن! 16 مستند مهیج و زیبا فقط در 2 دی وی دی!
قيمت : ۶۵۰۰ تومان
|
تعداد : 2 DVD
   

مستند حیوانات کشنده آسیا

حدود دوازده حیوان را در این مستند بررسی خواهیم کرد. حیواناتی که جزو کشنده ترین و خطرناک ترین ها روی کره زمین هستند.
قيمت : ۵۵۰۰ تومان
|
تعداد : 1 DVD
   

مستند زیدان پرتره قرن 21

بزرگترین فیلمی كه تاكنون درباره ستارگان فوتبال ساخته شده. این عنوان نقدیست كه مجله Observer درباره زیدان نوشته است.
قيمت : ۵۲۵۰ تومان
|
تعداد : 2 CD
   
محصولات برتر
جستجو
بازدید ها
امروز :
۳۰۹
دیروز :
۲۰۸۰
مجموع بازدید ها :
۸۸۵۲۶۷۹۷